SM-Systém

Základom metódy je špirálna stabilizácia chrbtice, ktorá pohybom paží aktivuje šikmé brušné svaly a naťahuje chrbticu smerom hore.To umožňuje liečbu, prevenciu a regeneráciu chrbtice a veľkých kĺbov

SM-systém - znamená Stabilizácia, Mobilizácia

Chrbtica = S-Stabilná-pevná + M-Mobilná-pohyblivá

SM-systém má v praxi tieto účinky:

  • Liečba, fáza bolesti a strata funkcie
  • Prevencia - predchádzanie problémom pri rizikových zamestnaniach a športoch.
  • Regenerácia - pravidelná regenerácia pri sedavom zamestnaní
  • Kondičný tréning športovcov - zvýšenie výkonnosti a prevencia preťaženia svalov.

SM-systém tvorí komplexný systém starostlivosti o pohybový aparát človeka. Cvičenie aktívne zlepšuje funkciu vnútorných orgánov. Metóda vychádza z toho ,že hlavnou príčinou bolestí chrbta je porucha špirálnej stabilizácie chrbtice.

V našom štúdiu Vám vypracujeme cvičebné programy pri rôznych diagnózach napríklad:

Bederno drieková chrbtica – lumbago (bolesti v spodnej časti chrbta), výrez medzistastavcovej platničky, komplikovaný stav po neúspešnej operáciii medzistavcovej platničky (failed back surgery syndrome), zúžený chrbtový kanál, spondylolistéza,skolióza

Hrudná chrbtica - bolesti a rôzne deformity hrudníka, skolióza

Krčná chrbtica - cervikobrachiálny syndróm, bolesti hlavy, závrat

Bedrový a kolenný kĺb - artróza bedrového a kolenného kĺbu,príprava na totálnu endoprotézu a následná rehabilitácia po úrazoch a operáciách.

Noha - plochá noha, hallux valgus, distorzie v členkových kĺboch a rôzne ďalšie

Cvičenie je taktiež vhodné aj pre tehotné ženy , kde správne posilnia brušné svaly , svaly panvového dna a následne zrelaxovali a natiahli chrbticu. Vývoj dieťaťa bude podporený prirodzenou mobilizáciou brucha a nebude rušené napätím v chrbte. Cvičenie je prevencia bolestí chrbta, predčasného otvárania bránky, uľahčí a urýchly pôrod. Je to cesta k zdraviu mamičky aj dieťaťa.

Cvičebný program v našom štúdiu zahajuje, zostavuje a prispôsobuje diagnóze každého klienta fyzioterapeut (rehabilitačný pracovník), ktorý je oprávnený k vykonávaniu tejto liečby.