FRESHEND

Prihláste sa

Sme prvé pilates štúdio na Slovensku a v Čechách, ktoré sa zhostilo pôvodnej myšlienky J. H. Pilatesa o cvičení jeho metódy!

 

Ako to bolo pôvodne s pilatesom a ako ho učil pán Pilates?

 

    Písalo sa okolo roku 1960, keď sa na ÔSMEJ AVENUE v New York City v starom činžiakovom dome s číslom 939 na prvom poschodí nachádzala telocvičňa. Dalo sa do nej dostať protipožiarnym schodiskom. Bola pomerne veľká a naplnená zvláštnym náčiním.

    V telocvični sa každodenne nachádzal starší muž. Áno, bol to pán Pilates. Dohliadal na svojich žiakov, ako cvičia jeho contrológiu, ktorú ich sám naučil. Bol to ten ,,zázračný“ fyzioterapeut, ktorý všetkým pomáhal. Bol opálený, na hlave mal husté  biele vlasy. Na nose nosil silné okuliare v hrubom neforemnom ráme, na jednej strane zalepené izolepou. Jeho ľavé oko pedantne sledovalo svojich zverencov, ktorí cvičili pod jeho prísnym pohľadom. Pravé oko sa mu ani nepohlo. Bolo sklenené. Hovorí sa, že keď bol dieťaťom, iný chlapec mu hodil kameň priamo do oka.

    V telocvični vládla kľudná atmosféra. Štyri zvláštne prístroje vedľa seba pripomínali postele. Mali robustný rám z lešteného dreva a stáli na nohách vyrezaných v podobe veľkej levej laby. Tento stredobod telocvične Joe nazval UNIVERSAL REFORMER. Ďalší nástroj v tvare stoličky stál v rohu a volal sa THE CHAIR, ďalej LADDER BARREL (sud s rebríkom). SPINE CORRECTOR nezaberal moc miesta, jednoducho ,,napravoval chrbticu”. Vybavenie pripomínalo skôr nejaké mučiace náčinie. :) Keď ste sa rozhliadli navôkol, nič, čo pripomínalo telocvičňu ste nevideli. Ani činky, medicinbaly, lopty ani hrazdy. Joe by povedal: ,,Všetky stroje som vymyslel sám pre výuku contrológie. Nič iné tu nerobíme. Viac k životu nepotrebujete. Uvidíte.”

    Každý deň telocvičňa fungovala, ľudia prichádzali ako chceli, neboli žiadne plánovacie diáre, jednoducho prišli a cvičili. Joe a Clara ich prísnym okom sledovali. V prípade, že Joe nebol spokojný, zobral si svojho žiaka bokom a naučil ho dýchať, či cvik prispôsobil jeho telu. Hovorieval: ,,Reformer je tvoj kamarát.”

    Joe ich naučil série cvikov, z ktorej vznikla plynulá zostava. To, ako menili polohu na stroji, aby sa pripravili na ďalší cvik, bola dôležitá súčasť. Príprava pružín, použitie boxu či podložky, to všetko si kontrolovali sami. Museli mať toho veľmi veľa v pamäti a nemali čas mysleť na nič iné...

 

Zo spomienok mojej mentorky, poslednej žijúcej žiačky J. Pilatesa, Lolity San Miguel.

 

A preto sme si pre Vás pripravili horúcu víkendovú novinku na pilates strojoch- FRESHend!

 

Miluješ pohyb, ale v týždni si pracovne vyťažený/á? Vyskúšal/a si pilates, ale lekcie sú pre Teba finančne náročné? V tom prípade si tu správne, pretože náš pilates tím sa rozhodol, že pilates cvičenie sprístupníme väčšej skupinke ľudí a pomôžeme rozmaznať aj Tvoje telo!

Ak Ťa trápi bolesť chrbta, či máš sedavé zamestnanie alebo sa len potrebuješ ponaťahovať, prípadne aktívne posilniť svoje telo, pridaj sa k nám a určite neoľutuješ!

 

Práve pre Teba sme pripravili víkendový FRESHend na pilates strojoch!

 

Ako to myslíme?

 

    No, jednoducho! Zarezervuj si reformer na 50 min. iba pre seba!

    Podmienkou je, aby si mal/a absolvované základy pohybu u nás alebo pilates aparát je Tvoj kamarát už dlhšie obdobie a cvičenie na ňom poznáš.

    Ak ešte s pilates aparátmi nemáš skúsenosť, nevadí! Zarezervuj si v našom pilates štúdiu individuálnu hodinu, tam sa naučíš všetko potrebné a nádherná cesta pilatesu bude pre Teba otvorená. 

    Chceš využiť viac pilates aparátov či pomôcok na cvičenie? Nie je problém! Stačí si zarezervovať Fresh kruhový tréning a využiješ reformer, combo chair, spine corrector a ešte aj cadillac. Tu taktiež musíš ovládať základy a vedieť samostatne cvičiť.

    Pri forme kruhového tréningu budú cviky vopred dané, ale nie je problém si ich zmeniť, či prispôsobiť sebe. V priebehu 50 min. vystriedaš 4 pilates aparáty po 12,5 min.

    Hodiny budú, samozrejme, pod precíznym okom našich inštruktorov, ktorí Ti poradia, postrážia prevedenie cvikov, odpovedia na Tvoje otázky ohľadom cvičenia, ale všetko ostatné, vrátane zostavy cvikov bude práve na Tebe, čo Ti otvorí dvere k sebarealizácii, určíš si svoj cieľ, naučíš sa sebadisciplíne v inom rozmere a budeš sa zameriavať na partie a cviky, v ktorých chceš robiť progres. 

    Ak sa bojíš, či nechceš rozmýsľať, základnú lekciu po prihlásení dostaneš mailom, prípadne priamo u nás v štúdiu.

 

Kedy cvičíme?

 

  • Každú sobotu - od 9:00 - 11:00

 

Cenník FRESHend

 

  • Fresh reformer - 15 €
  • Fresh kruhový tréning - 10 €
  • Cenník je aktuálny od 20. 5. 2023

 

Tak si to zhrňme:

 

  • FRESHend určite neodporúčame niekomu, kto pilates ešte necvičil. V takom prípade si zarezervuj individuálnu hodinu, ktorá Ti otvorí dvere k ďalším možnostiam cvičenia.

 

  • Môžeš si vybrať medzi cvičením Fresh reformer alebo Fresh kruhový tréning. Všetko, čo stačí potom urobiť je zarezervovať si toto cvičenie. Lekciu uhradíš cez našu platobnú bránu.

 

  • Na hodinu budeš potrebovať uterák, pohodlné športové oblečenie, prezúvky a chuť cvičiť :).

 

  • Ak máš rezerváciu reformera, inštruktor Ti ukáže Tvoj stroj a môžeš začať.

 

  • Ak máš zarezervovaný kruhový tréning, zaujmeš jedno zo stanovíšť a postupne si počas celej hodiny prejdeš všetky. Samozrejme, aj tu dostaneš základný manuál.

 

  • Jediné, o čo Ťa na záver Tvojej hodiny poprosíme je vyčistiť všetky použité pomôcky a pilates aparát, aby bol pripravený pre ďalších cvičencov tak isto, ako bol aj pre Teba. :) 
Neváhajte a prihláste sa na kurz FRESHEND > Prihláste sa