TEHUĽKY

Prihláste sa

Prihlasovanie a informácie o cvičení v tehotenstve:   info@fyziopilates.sk

 

Vážené klientky, 

v fyzio pilates Žilina cvičíme so ženami v tehotenstve výlučne individuálne lekcie pri ktorých využívame originál pilates aparáty, ktoré vám pomôžu správne previesť daný cvik. Každá tehotná žena potrebuje individuálny prístup prispôsobený jej momentálnemu fyzickému či psychickému stavu. Vašu lekciu bude viesť výhradne fyzioterapeut, prípadne špecializovaný fyziopedagóg.

 

  

Cenník TEHUĽKY 1 lekcia 10 lekcií Doba trvania lekcie 
Individuálna lekcia s fyzioterapeutkou 17 € 160 € 30 min
Individuálna lekcia s fyzioterapeutkou 24 € 230 € 55 min
Cenník je aktuálny od 1. 1. 2021

 

Pilates pre tehotné

Cviky, ktoré sa počas tehotenstva cvičia, sa výrazne nelíšia od bežných pilatesových cvičení. Sú len upravené tak, aby sa budúce mamičky moc nenamáhali a aby bolo cvičenie pre ne príjemné. Pilates vďaka svojím základným princípom dýchania, kontroly, koncentrácie, centrovania, presnosti a plynulosti posilní Váš telesný systém (obehový, tráviaci, lymfatický, či respiračný), čo pomáha zdravému rastu bábätka. Pilates pre tehotné je špeciálne zameraný na určité partie tela, ktoré majú spríjemniť tehotenstvo a uľahčiť pôrod.

tehulky

Cvičenie na aparáte Reformer

Pre naše tehuľky sme pripravili cvičenie Pilates - na aparáte Reformer pod vedením najskúsenejších inštruktorov a fyzioterapeutov. Tehotenstvo nie je choroba, stále sa môžete udržiavať v kondícii a výbornej nálade. Cvičenie je ľahko prispôsobené pre všetky trimestre.

Poďte urobiť niečo pre seba a svoje bábätko.

tehulky

SM-systém

je veľmi vhodné cvičenie v tehotenstve, kde tehuľky správne posilnia brušné svaly, svaly panvového dna a následne zrelaxujú a natiahnu chrbticu. Vývoj dieťaťa bude podporený prirodzenou mobilizáciou brucha a nebude rušené napätím v chrbte. Cvičenie je prevencia bolestí chrbta, predčasného otvárania bránky, uľahčí a urýchly pôrod. Je to cesta k zdraviu mamičky aj dieťaťa. V našom štúdiu SM –system v tehotenstve je individuálna lekcia s fyzioterapeutkou. Cvičenie trvá 45 minút. (bližšie informácie o SM-systéme nájdete v časti Rehabilitácie)

Pilates po pôrode

Milé mamičky, narodilo sa vám túžobne očakávané dieťatko, s láskou sa oň staráte, no pociťujete  únavu, bolesti chrbta, ťažko sa vám vracia do pôvodnej formy, nabraté kilá akosi neodchádzajú? Prípadne sa neuveriteľne rýchlo  zbavíte nadbytočných kilogramov, len to bruško akosi stále ovísa? Práve pre vás je vhodné začať čo najskôr cvičenie pilates. Nemusíte sa obávať, že Vás to ešte viac unaví, alebo stratíte mliečko, pretože plynulé, koordinované cvičenie pilates osviežuje telo i myseľ a podporuje i laktáciu.

V pilates štúdiu Žilina pre vás zostavíme individuálny program určený pre Vašu momentálnu kondíciu. Na začiatku odporúčame individuálne lekcie s našou skúsenou  fyzioterapeutkou, ktorá vás naučí správne aktivovať svaly panvového dna a dôsledne zapájať vnútorný stabilizačný systém, následne určí spôsob cvičenia, tempo, prípadne zaradenie do skupinového cvičenia. Cviky sú  zamerané na podporu laktácie, správne zavinovanie maternice, vyformovanie tela, sú tiež prevenciou, či  liečbou kŕčových žíl, opuchov nôh a v neposlednom rade bolestí chrbtice.

 Odporúčame cvičiť mamičkám po ukončení šestonedelia a po cisárskom reze po desiatich týždňoch.

Storno rezervácie Vašej lekcie je možné urobiť najneskôr 12 hodín pred začiatkom hodiny. V prípade zrušenia rezervácie po uvedenom termíne sa lekcia automaticky odpočíta z platnej permanentky. 

Odhlásiť sa môžete prostredníctvom sms na telefónnom čísle: 0903 701 406 

 

Neváhajte a prihláste sa na kurz TEHUĽKY > Prihláste sa